MUDr. Martin Kloud, plastická a estetická chirurgie -  zvětšení prsou, operace převislého břicha, operace očních víček, modelace prsou, operace nosu, operace odstálých boltců, zmenšení prsou, endoskopické operace pokleslého obočí, facelift, liposukce a další...

MUDr. Martin Kloud, plastická a estetická chirurgie -  zvětšení prsou, operace převislého břicha, operace očních víček, modelace prsou, operace nosu, operace odstálých boltců, zmenšení prsou, endoskopické operace pokleslého obočí, facelift, liposukce a další...

Korekce podbradku

Korekce podbradku je relativně nepříliš rozsáhlý výkon určený pacientům s různým stupněm poklesu kůže a podkoží krku anebo naopak nadbytkem tukové tkáně v této lokalizacií.

Kdo je vhodným kandidátem na korekci podbradku?

Vhodným kandidátem k operaci je většina pacientů s lokalizovaným převisem kůže a podkoží v oblasti krku. Korigovat lze i nadbytek tukové tkáně v této lokalizaci. Podmínkou je, že pacient netrpí výraznou nadváhou a není u něj kontraindikace výkonu v důsledku závažných celkových onemocnění nebo nevhodných lokálních poměrů.

Jak probíhá konzultace?

Při konzultaci se zjišťuje celkový zdravotní stav a případné kontraindikace výkonu. Po vyšetření lokálního nálezu na krku se určí, zda je stav vhodný k operačnímu řešení a jaká technika bude při operaci použita. Pacient je seznámen s postupem operace, výsledným rozsahem jizev a možnými komplikacemi. Mezi nejčastěji prováděné techniky patří platysmaplastika a/nebo liposukce podbradku. Platysmaplastika je výkon, při kterém se provádí sešití mimického svalu krku ve střední čáře z krátkého asi 2-3 cm řezu pod bradou. Výkon je možno doplnit odstraněním podkožního tuku pod přímou kontrolou zraku nebo liposukcí. Liposukci lze provést i izolovaně v případech lokalizovaného nadbytku tuku na krku. Podmínkou je, že kůže má dostatečnou elasticitu. Vždy je nutné informovat lékaře o všech lécích, které pacient užívá. Zvláště se to týká léků ovlivňujících krevní srážlivost.

Nutná předoperační vyšetření

Výkon menšího rozsahu je možno provést v místním zneciltivění. V případě, že je plánována operace v analgosedaci nebo celkové anestezii, je nutné absolvovat předoperačního vyšetření, které provádí praktický lékař zhruba sedm až deset dní před výkonem.

Hospitalizace

Před operací je provedena fotodokumentace a rozkreslení operačního plánu na tělo pacienta. Vlastní operace trvá okolo jedné hodiny. Pokud je operace provedena v místním zneciltivění, není hospitalizace nutná. Po výkonu v analgosedaci nebo celkové anesetzii zůstává pacient na lůžku do druhého dne. Po zákroku většího rozsahu je nutné nosit po operaci elastický návlek po dobu dvou týdnů.

Pooperační péče

Pooperační bolesti jsou minimální a často ani nevyžadují analgetika. V časné pooperační době se nedoporučuje příliš velká fyzická aktivita. Sprchování je možné po dvou dnech. V případě platysmaplastiky je významnou součástí pooperačního režimu péče o jizvu. Po odstranění stehů se provádí její promazávání a masáže, případně se přikládáí silikonový plátek pro její rychlejší vyzrávání.

Komplikace

Komplikace u této operace nebývají časté. Mezi časné pooperační komplikace patří hematom neboli nahromadění krve v ráně. Z dalších komplikací je nutno jmenovat prodloužené hojení rány, které se může projevit rozestupem rány, či okrajovou ztrátou kůže. Mezi pozdní komplikace se řadí vznik hypertrofických jizev (široké tuhé jizvy vystupující nad úroveň kůže).

Chcete více informací o korekci podbradku? Zeptejte se nás!

 
tvorba internetových stránek