MUDr. Martin Kloud, plastická a estetická chirurgie -  zvětšení prsou, operace převislého břicha, operace očních víček, modelace prsou, operace nosu, operace odstálých boltců, zmenšení prsou, endoskopické operace pokleslého obočí, facelift, liposukce a další...

MUDr. Martin Kloud, plastická a estetická chirurgie -  zvětšení prsou, operace převislého břicha, operace očních víček, modelace prsou, operace nosu, operace odstálých boltců, zmenšení prsou, endoskopické operace pokleslého obočí, facelift, liposukce a další...

Zmenšení dvorců

Operace zmenšení dvorců je poměrně nenáročný výkon, jehož cílem je upravit velikost dvorců, tak aby byly v estetickém poměru k velikosti prsů. Při operaci je rovněž možnost provést korekci jejich případné asymetrie či zneokrouhlení.

 

Kdo je vhodnou kandidátkou ke zmenšení dvorců?

Vhodnou kandidátkou k operaci dvorců je každá žena, která se domnívá, že velikost jejích dvorců není v harmonické rovnováze s velikostí prsů. Tento výkon není vhodné provádět u žen, které kojí, či ukončily kojení v nedávné době. Pokud žena plánuje v nejbližších dvou letech otěhotnět, je rovněž rozumné operaci odložit.

Jak probíhá konzultace?

Při konzultaci se zjišťuje celkový zdravotní stav a případné kontraindikace výkonu. S pacientkou je probrána představa o velikostí dvorců po operaci. Nejčastěji používaná je tak zvaná "round block" technika s výslednou jizvou okolo dvorce. Při zákroku je samozřejmě možno provést i korekci případné asymetrie velikosti dvorců či jejich zneokrouhlení. Vždy je nutné informovat lékaře o všech lécích, které pacientka užívá. Zvláště se to týká léků ovlivňujícíh krevní srážlivost.

Nutná předoperační vyšetření

Vzhledem k tomu, že se zákrok nejčastěji provádí ambulantně v místním znecitlivění, není většinou nutno žádná předoperační vyšetření absolvovat.

Pooperační péče

Pooperační bolesti bývají malé a dobře reagují na běžná analgetika. V časné pooperační době se nedoporučuje příliš velká fyzická aktivita. Sprchování je možné po třech až pěti dnech. Elastická podprsenka většinou není nutná. Po odstranění stehů se provádí promazávání a masáže jizev, případně se přikládají silikonové plátky pro jejich rychlejší vyzrávání. Správná péče o jizvy urychluje i vyrovnávání případného drobného nařasení v okolí dvorců, které se může po operaci objevit.

Komplikace

Komplikace po zmenšení dvorců bývají velmi málo časté. Po operaci se může objevit snížená citlivost dvorce. V drtivé většině případů jsou tyto změny dočasné a plně ustupují během několika týdnů až měsíců. V některých případech však může být změna citlivosti trvalá. Mezi pozdní komplikace patří i různé stupně asymetrie či zneokrouhlení dvorců, případně jednostranné nebo oboustranné rozšíření při selhání vnitřního stehu. Mezi pozdní komplikace rovněž řadíme případný vznik hypertrofických jizev (široké tuhé jizvy vystupující nad úroveň kůže).

Chcete více informací o zmenšení dvorců? Zeptejte se nás!

 
tvorba internetových stránek