MUDr. Martin Kloud, plastická a estetická chirurgie -  zvětšení prsou, operace převislého břicha, operace očních víček, modelace prsou, operace nosu, operace odstálých boltců, zmenšení prsou, endoskopické operace pokleslého obočí, facelift, liposukce a další...

MUDr. Martin Kloud, plastická a estetická chirurgie -  zvětšení prsou, operace převislého břicha, operace očních víček, modelace prsou, operace nosu, operace odstálých boltců, zmenšení prsou, endoskopické operace pokleslého obočí, facelift, liposukce a další...

Korekce vrásek

Plastická chirurgie nabízí celou škálu metod, které dokáží vrásky úspěšně korigovat. Řadí se mezi ně aplikace výplňových materiálů a botulotoxinu, použití různých druhů laserů i klasické plastickochirurgické postupy.

Výplňové materiály

V současné době je zřejmě nejpoužívanější technikou injekční aplikace materiálů na bázi kyseliny hyaluronové či PEG. Jedná se o průhledné gely, které se vpravují injekčně do kůže pod vrásku, která je tímto způsobem vyplněna a vyhlazena. Jedná se o ambulantní zákrok bez nutnosti použití jakéhokoli druhu anestézie. Metoda je rychlá, velmi bezpečná a jen minimálně bolestivá. Nemá v podstatě žádná rizika ani nežádoucí účinky. Místa po vpichu či drobné zarudnutí v místě palikace bývá patrné maximálně 24 hodin. Gel se z místa aplikace postupně vstřebává, takže podle typu preparátu přetrvává účinek 4 – 24 měsíců. Tyto preparáty se nejvíce používají ke korekci vrásek v oblasti kořene nosu, nosoretních rýh, okolo očí či na vrásky horního rtu. Další možností je aplikace vlastního tuku, tzv. lipofilling. Operace se provádí ambulantně v místním znecitlivění a spočívá v odebrání vlastního tuku (nejčastěji z břicha, ale je možno ho odebrat odkudkoli), jeho následné úpravě (centrifugace, filtrace) a poté injekčním vpravení do místa potřeby. Tímto způsobem bývají nejčastěji ošetřovány vrásky kořene nosu a nosoretní rýhy. Výkon trvá asi půl hodiny. Po operaci je nutno počítat s mírným otokem, který ustupuje během sedmi až deseti dnů. Většinou dochází po čase k mírné resorbci. Mezi možné komplikace této metody patří vznik hematomu, může se objevit zánět v místě odběru či aplikace. Někdy může dojít k nerovnoměrnému vstřebání tuku.

Botulotoxin

Botulotoxin je látka, která blokuje přenos nervového vzruchu z nervu na svalová vlákna. Využívá se ke korekci mimických vrásek, což jsou vrásky vzniklé aktivitou mimických svalů. Aplikace botulotoxinu se provádí ambulantně bez nutnosti použití anestézie. Jeho nejčastější použití je při ošetřování vrásek čela, kořene nosu či vrásek okolo zevního očního koutku.

Laser

Existuje několik typů laseru, které se používají k redukci vrásek. Některé z nich je možno použít i bez anestézie. Jejich účinek sice nebývá tak dramatický, ale zase mají velkou výhodu v krátkodobé rekonvalescenci. U laserů “těžšího kalibru” je již nutno při operaci použít anestézii lokální či celkovou. Po zákroku pak bývá většinou nutné operovanou oblast na několik dnů krýt obvazem. Rovněž rekonvalescence je delší a nápadnější zarůžovění kůže může přetrvávat i několik týdnů. Výhodou je radikálnější korekce vrásek a dlouhodobější efekt.

Klasické operace

Ke klasickým plastichochirurgickým zákrokům patří hlavně face-lift, který dokáže výrazně vylepšit vzhled dolních dvou třetin obličeje a rovněž oblast krku. Vrásky čela lze ošetřit front-liftem, což je dnes nejčastěji endoskopicky prováděná operace, při které se vypíná kůže čela a zároveň se ošetřuje mimické svalstvo čela, obočí a kořene nosu. K méně radikálním postupům patří mininvazivní metody jako je např. APTOS, kdy se v místním znecitlivění zavádí podkožně nevstřebatelná vlákna, která vypínají kůži.

Chcete více informací o korekci vrásek? Zeptejte se nás!

 
tvorba internetových stránek