MUDr. Martin Kloud, plastická a estetická chirurgie -  zvětšení prsou, operace převislého břicha, operace očních víček, modelace prsou, operace nosu, operace odstálých boltců, zmenšení prsou, endoskopické operace pokleslého obočí, facelift, liposukce a další...

MUDr. Martin Kloud, plastická a estetická chirurgie -  zvětšení prsou, operace převislého břicha, operace očních víček, modelace prsou, operace nosu, operace odstálých boltců, zmenšení prsou, endoskopické operace pokleslého obočí, facelift, liposukce a další...

Zmenšení prsů ze zdravotních důvodů

Zdravotní pojišťovny hradí  v některých případech operaci pacientkám s výrazně velkým poprsím, které se douhodobě léčí s bolestmi zad (nejčastěji v oblasti krční a hrudní páteře) u nichž  nemá dosavadní konzervativní léčba, jako jsou analgetika či rehabilitace, žádný efekt a u nichž lze předpokládat, že zmenšení objemu prsů povede k výraznému ústupu obtíží.

Jak mám postupovat, když mi lékař doporučil zmenšovací operaci prsů?

Úhrada zmenšovací operace prsů podléhá schválení revizního lékaře příslušné zdravotní pojišťovny, u které je pacientka registrována. Nedílnou součástí žádosti o úhradu je doporučení k operaci od ortopeda a neurologa a vyšetření mammologické. Doporučení od praktického lékaře, rehabilitačního lékaře, gynekologa či lékaře jiné odbornosti nemá pro rozhodovací proces úhrady  žádnou váhu. Poté co máte v ruce doporučení od ortopeda a neurologa, je nutné absolvovat vyšetření mammologické, které vyloučí takové změny v prsní tkáni, které by pro vedení operace bránily. Doporučení k němu dostanete od svého praktického lékaře či gynekologa.  S doporučením od neurologa a ortopeda a s výsledkem mammologického vyšetření se již můžete vydat na  oddělení plastické chirurgie, které má smlouvu s Vaší zdravotní pojišťovnou. Plastický chirurg s Vámi domluví termín operace  a sepíše žádost reviznímu lékaři Vaší pojištovny  o úhradu operace. Nezbytnou součástí žádosti je právě výše uvedené doporučení od ortopeda a neurologa a mammologické vyšetření. Revizní lékař se k žádosti vyjádří ve většině případů do tří až čtyř týdnů.

Mám všechny potřebné dokumenty. Může se stát, že mi pojišťovna operaci neschválí?

 Ano, to se může stát. Operace není nároková, to znamená, že i když máte všechny potřebné dokumenty nemusí Vám revizní lékař operaci ze zdravotní indikace schválit. Jedním z nejčastějších důvodů neschválení je obezita pacientky. Nadváha se samozřejmě na onemocnění pohybového systému významně podílí a po její redukci již nemusí být operace vůbec indikována. Dále může pojišťovna odmítnout úhradu  operace v případech, kdy má žena doporučení k redukční mammaplastice ihned po prvním vyšetření u ortopeda či neurologa, tedy bez jakéhokoli předchorobí, ze kterého by vyplývalo, že byly učiněny pokusy k odstranění potíží konzervativním postupem. Dalším zcela logickým důvodem může být velikost prsou, kdy prsy prostě nejsou tak veliké, aby mohly bolesti zad vůbec způsobovat.

Fotogalerii a podrobné informace o průběhu konzultace, operaci, hospitalizaci, pooperačním průběhu, péči i možných komplikacích naleznete zde.

 
tvorba internetových stránek